O autorze
Zuza Marecka wyjechała z Polski cztery i pół roku temu. Najpierw mieszkała w Hiszpanii, a od trzech lat w Catalan Bay Village na Gibraltarze.
Gdy urodziła córkę, postanowiła zmienić swoje życie i wyruszyć w świat. Czasem mniej, częściej bardziej, bawi ją i cieszy ta przygoda. Pomyślała sobie kiedyś, że gdy połączy te wszystkie historie, to może da się to czytać - i spróbowała. Bloguje od trzech lat, m.in. TyTy i Mama (www.tytyimama.pl), Lubię Gibraltar (www.lubiegibraltar.pl). Każdego dnia notatkami zapełnia kolejne zeszyty i karteczki. Kiedyś pomysłami postów, ostatnio - wierszami, tekstami piosenek, rysunkami. Przymierza się do napisania książki. Uczy się pisać scenariusze.
Co z tego wyniknie i gdzie ją to zaprowadzi? Odpowiada - Nie wiadomo, ale to bardzo dobrze. Mieszkam w pięknym miejscu. Mam głowę pełną marzeń i wiary w ich spełnienie. Zmieniłam co się dało. Sens jakby znalazłam. Teraz czas na łut szczęścia :)
https://instagram.com/lubiegibraltar/

Dzięsięć ważnych spraw

Ostatnio modne są różne listy, rankingi i inne wyliczanki. Pięciu najlepszych fryzur, trzech torebek czy innych marynarek, które trzeba mieć, sześciu sposobów na nową Ty, dziesięciu miast, krajów i wysp, albo osiemnastu rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby coś tam. Zastanawiałam się ostatnio, co powinna wiedzieć TyTy, żeby być dobrze przygotowana do życia i przyszła mi do głowy taka lista rzeczy, które chciałabym jej przekazać, a przy okazji – może też się nauczyć.

Chciałabym moje dziecko (i siebie) nauczyć:

1. Gotować.

2. Oszczędzać.

3. Odpoczywać.

4. Uprawiać owoce, warzywa i kwiaty.

5. Zdrowo jeść.

6. Dbać o świat wokół siebie.

7. Wierzyć, że całe życie warto pytać i wątpić.

8. Nie bać się błądzić i nie wiedzieć wszystkiego od razu.

9. Mówić „nie” (albo może lepiej napisać – nie oduczać, ta uwaga pasuje też do dwóch punktów powyżej).

10. Rozumieć, że to, co ktoś o Tobie myśli, nie jest równoznaczne z tym, kim jesteś, a każdy ma prawo mieć własne zdanie.

Czy reszta wtedy sama się poukłada?

Czuję, że tak.

Na pewno będzie to ważniejsze niż najlepsza średnia.
Trwa ładowanie komentarzy...