O autorze
Zuza Marecka wyjechała z Polski cztery i pół roku temu. Najpierw mieszkała w Hiszpanii, a od trzech lat w Catalan Bay Village na Gibraltarze.
Gdy urodziła córkę, postanowiła zmienić swoje życie i wyruszyć w świat. Czasem mniej, częściej bardziej, bawi ją i cieszy ta przygoda. Pomyślała sobie kiedyś, że gdy połączy te wszystkie historie, to może da się to czytać - i spróbowała. Bloguje od trzech lat, m.in. TyTy i Mama (www.tytyimama.pl), Lubię Gibraltar (www.lubiegibraltar.pl). Każdego dnia notatkami zapełnia kolejne zeszyty i karteczki. Kiedyś pomysłami postów, ostatnio - wierszami, tekstami piosenek, rysunkami. Przymierza się do napisania książki. Uczy się pisać scenariusze.
Co z tego wyniknie i gdzie ją to zaprowadzi? Odpowiada - Nie wiadomo, ale to bardzo dobrze. Mieszkam w pięknym miejscu. Mam głowę pełną marzeń i wiary w ich spełnienie. Zmieniłam co się dało. Sens jakby znalazłam. Teraz czas na łut szczęścia :)
https://instagram.com/lubiegibraltar/

Dzięsięć ważnych spraw

Ostatnio modne są różne listy, rankingi i inne wyliczanki. Pięciu najlepszych fryzur, trzech torebek czy innych marynarek, które trzeba mieć, sześciu sposobów na nową Ty, dziesięciu miast, krajów i wysp, albo osiemnastu rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby coś tam. Zastanawiałam się ostatnio, co powinna wiedzieć TyTy, żeby być dobrze przygotowana do życia i przyszła mi do głowy taka lista rzeczy, które chciałabym jej przekazać, a przy okazji – może też się nauczyć.

Chciałabym moje dziecko (i siebie) nauczyć:

1. Gotować.

2. Oszczędzać.

3. Odpoczywać.

4. Uprawiać owoce, warzywa i kwiaty.

5. Zdrowo jeść.

6. Dbać o świat wokół siebie.

7. Wierzyć, że całe życie warto pytać i wątpić.

8. Nie bać się błądzić i nie wiedzieć wszystkiego od razu.

9. Mówić „nie” (albo może lepiej napisać – nie oduczać, ta uwaga pasuje też do dwóch punktów powyżej).

10. Rozumieć, że to, co ktoś o Tobie myśli, nie jest równoznaczne z tym, kim jesteś, a każdy ma prawo mieć własne zdanie.

Czy reszta wtedy sama się poukłada?

Czuję, że tak.

Na pewno będzie to ważniejsze niż najlepsza średnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...